Första advent och skyltsöndag.
Nu nalkas det mot första advent och skyltsöndag, och nu skulle det vara roligt att veta om ni tänker gör något speciellt då.

Idag har jag plockat fram adventsstakarna och köpt julstjärnor. Nu ska här närma sig jul!
I morgon är det kyrkan som gäller. Kan bara inte missa det, med all musik som följt med sedan barnsben.
//Karin
Jag jul pysslat lite igår med att ta fram julstakar, julstjärnor och sätta upp julgardiner och några tomtar i bokhyllan.
Här är också adventstakarna framme och ett ljus ska väl tändas dagen till ära.

Hängde upp ljuskedja på balkongen och satte upp adventsstake i fönstret i fredags Igår hängde jag upp glitter och glitteräpplen på jobbet och imorrn ska jag överaska ett par kollegor i en annan del av lagret med att pynta hos dom imorrn eftermiddag när de gått för dagen
Har även satt glitter och batteriljuskedja på min truck på jobbet
Ska ha tomteluva på mig imorrn också
Jennie

Schysst med glitter på trucken!
//Karin

#5 Lite jul måste det vara även på ett lager Sprider både julkänslor och arbetsglädje
I onsdags smög jag iväg efter min sena paus och satte upp juldekorationer i "minilagret" som hör till oss numera men pga av kontrakt och så fortfarande har sitt egna lager och kunder. De ska dock helt flytta samman med oss snart bara all byråkrati med kommuner blir klar haha Men mina kollegor som är i den delen av lagret fick sig en glad överaskning igår morse när de kom till jobbet tihi
Jennie